Без струја денеска повеќе делови од Скопје, вода ќе нема во Центар

Поради планирани прекини во електродистрибутивната мрежа денеска (четврток) без електрична енергија ќе останат следните корисници:

– Од 10:00 до 12:00 часот, дел од корисниците на с.Паничари (Сарај)

– Од 11:00 до 14:00 часот, корисниците позади трговскиот центар во Сарај (Сарај);

– Од 09:00 до 15:00 часот, дел од корисниците на ул.103 во Волково кај Црквата (Ѓорче Петров);

– Од 09:00 до 14:30 часот, дел од ул.Славка Динкова, од бр.17, до бр.27 (Кисела Вода);

-Од 09:00 до 13:00 часот, корисниците на Радишани ул. 8 и ул.14 (Бутел);

Од 09:00 до 15:00 часот, корисниците од с.Раштак, с.Булачани, с.Виниче, с.Страчинци и дел од потрошувачите во с.Црешево (Ѓорче, Гази Баба).

Од ЈП Водовод и канализацијаизвестуваат дека денеска (четврток ) поради изведување на два водоводни приклучоци ф-80мм на улиците Мирче Оровчанец 15 и 20-ти Октомври 30.Со прекинато водоснабдување ќе биде корисниците од истите улици. Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:00 часот до завршување со работните активности (општина Центар).

Претходна вестПожар во објект во касарната „Ѓорче Петров“
Следна вестСЗО со предупредување: Рекорден број заболени од морбили за три месеци во Европа