Без вода делови од општина Карпош

ЈП Водовод и Канализација известуваат дека денеска без вода ќе останат делови од општината Карпош.

Поради реконструкција на водоводна мрежа ф 80 мм на улицата Кнез Трпимир бр.24, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од населба Трнодол од 09:00 часот до завршување.

Поради изведување на водоводен приклучок ф 6/4“ на ул.Козле 3б, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од улицата Козле крак 6 од 10:00 часот до завршување.

Претходна вестДелови од општините Центар и Карпош денеска без струја
Следна вестАеродромот „Никола Тесла“ во Белград отворен за сообраќај, дојавите за бомби биле лажни