Делови од општините Центар и Карпош денеска без струја

Од ЕВН Македонија информираат дека, поради технички зафати во електродистрибутивната мрежа, денеска без електрична енергија ќе останат делови од општините Карпош и Центар.

Oд 9 до 12 часот струја ќе немаат дел од корисниците од село Горно Нерези.

Oд 9 до 13 часот корисниците од улицата Крсто Баиќ и улицата Јордан Хаџи-Константинов Џинот ќе останат без електрична енергија.

Претходна вестВремето денес облачно и дождливо, максималната температура до 14 степени
Следна вестБез вода делови од општина Карпош