Без вода денеска Тафталиџе

ЈП „Водовод и канализација“ известува дека денеска, поради двоење во шахта на „Дамаска“ 11 б во населбата Тафталиџе, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од улиците Дамаска, Прашка и дел од Букурешка.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 9 часот до санирање на дефектот.

Претходна вестВремето денес: Претпладне облачно со услови за слаб дожд, попладне сончево
Следна вестМеџити во „единица“, Гаши во „двојка“, Касами во „шестка“ – Таравари ги објави носителите на листи на „Вреди“ за изборите