Без вода корисници од општина Ѓорче Петров

Без вода ќе останат корисници од општина Ѓорче Петров, информираат од Регионалниот центар за управување со кризи – Скопје.

Поради реконструкција на водоводна мрежа на улицата „Ѓорче Петров“ без број, во периодот од девет часот па сѐ до завршување на работата, без вода ќе останат корисниците од населба Ѓорче Петров 2, како и дел од корисниците од улицата „Борис Сарафов“, лоцирани на место викано „Јурија“,

Претходна вестМЗТ го победи Широки и направи голем исчекор кон полуфиналето во АБА2 лигата
Следна вестСилјановска: Пендаровски не може да ме види од реките народ