Бездомни кучиња искасале тројца скопјани во Гази Баба и во Аеродром

Вчера во 12.15 часот во Полициската станица Гази Баба, Д.М.(25) од Скопје пријавила дека на ул.„Лазар Поп Трајков“ во Скопје била касната од куче скитник. Во истата полициска станица В.П.(54) од с.Трубарево, скопско, пријавила дека во с.Трубарево, скопско, била касната од куче скитник.

-На 06.05.2024 во 19.25 часот во Полициската станица Аеродром, С.В.(19) од Скопје пријавил дека на бул.„Јане Сандански“ во Скопје бил каснат од куче скитник, соопшти полциијата.

Претходна вестОдбележан Денот на македонската полиција, министерот и заменикот министер различно гледаат…
Следна вестМалолетник прегазен во Велес, со тешки повреди пренесен на скопските клиники