Битолчанец се сомничи дека со запалива течност синоќа предизвикал пожар во казино

Битолската полиција, доцна синоќа го приведе Т.Т.(35) од селото Долно Оризари, битолско.

Тој се сомничи дека околу 22.30 часот со запалива течност предизвикал пожар во казино на ул.„Лазо Трповски” во Битола.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава, велат од МВР.

Претходна вестКовачевски: СДСМ е партија која ги почитува жените и ја препознава нивната способност, сила и моќ
Следна вестШтипјанец брутално ја нападнал невенчаната сопруга