Штипјанец брутално ја нападнал невенчаната сопруга

Полицијата вчера го приведе Н.М.(46) од Штип затоа што во семејниот дом, по претходна расправија, физички ја нападнал својата невенчана 39-годишна сопруга.

Од МВР велат дека при нападот употребил и тврд и остар предмет.

По документирање на случајот, ќе следува соодветна пријава.

Претходна вестБитолчанец се сомничи дека со запалива течност синоќа предизвикал пожар во казино
Следна вестСрбин најден починат во Кисела Вода