Србин најден починат во Кисела Вода

Вчера во полициската станица Кисела Вода било пријавено дека во сместувачки објект бил пронајден починат Д.Х.(43) од Република Србија.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без видливи траги на насилство, а по наредба на јавен обвинител телото на починатиот било предадено на обдукција, објави МВР во дневниот билтен.

Србин најден починат во Кисела ВодаpoИзвршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Претходна вестШтипјанец брутално ја нападнал невенчаната сопруга
Следна вестВремето денес променливо облачно, попладне дожд и ветер