Благајничка во АД ,,Водостопанство’’ крадела пари од сефот на претпријатието

СВР Струмица поднесе кривична пријава против 26 годишна жителка на Струмица со иницијали А.И. од Струмица поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „затајување“.

-Пријавената, вработена како благајник во АД ,,Водостопанство’’ на РСМ, подружница ,,Струмичко поле’’ – Струмица, во период од неколку месеци, од сефот на благајната на АД ,,Водостопанство’’ противправно присвоила парични средства во износ од 1.280.000 денари, доверени од директорот на претпријатието, соопштија од МВР.

Претходна вестМаричиќ: Македонскиот јазик ќе го одржиме жив ако го користиме
Следна вестИстрага и притвор за дилер на дрога од Илинден