Четири возила се судрија пред Клинички центар „Мајка Тереза“, неколку лица се повредени

Сообраќајна несреќа вечерва вечерта се случи на булеварот „Мајка Тереза“ во Скопје, пред влезот на Клиничкиот центар.

Според првичните информации, во несреќата учествувале четири возила.

Неофицијално, неколку лица се пожалиле на повреди, но официјални информации од МВР се очекуваат во текот на денешниот ден.

Претходна вестЗа неколку дена претседателката Силјановска Давкова ќе ја има првата посета во странство
Следна вестСкопските и тетовските пожарникари гасеа три огнови на отворено, соопшти ЦУ