Четирицикл излетал од патот кај Галичник, две лица повредени

Вчера во 15.00 часот во СВР Тетово било пријавено дека од шумски земјен пат во атар на село Галичник, на место викано „Горно стопанче“, излетал четирицикл со скопски регистарски ознаки, управуван од Б.Л.(22) од Скопје.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила сопатничката А.Ц.(23) од Скопје, додека возачот се здобил со телесни повреди, констатирани во Општа болница „8 Септември“ во Скопје.

Увид на местото извршила екипа од ОВР Гостивар.

 

Претходна вестКазнети 157 возачи кои возеле под дејство на алкохол на 1 Мај
Следна вестНа здравствените работници кои немаат договор за работа на Клиниката за токсикологија ќе им биде забранет пристап