ЦУК: Во пожар најверојатно настрадало повозрасно неподвижно лице во Општина Аеродром

Утрово во 06.33 часот на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК е добиена пријава за пожар во стан во зграда на 6-ти кат на ул. „Пандил Шишков“ во Општина Аеродром којашто се наоѓа недалеку од поликлиниката „Јане Сандански“.

-Екипи на Бригадата за противпожарна заштита БППЗ на Град Скопје веднаш излегле на терен и го изгаснале пожарот без да се прошири на соседните станови. Во пожарот најверојатно настрадало повозрасно неподвижно лице, велат од ЦУК.

Како што додаваат оттаму, во гаснењето на пожарот интервенираат 15 пожарникари со 6 ПП возила.

 

Претходна вестАД ЕСМ ќе бара стратешки инвеститор за гасно-водородни централи во Битола и Неготино
Следна вестТурканиците пред шалтерите на МВР за лични документи кулминираат, се кршат и влезните врати