Дел од Центар денеска без струја

Според добиеното известување од ЕВН Македонија АД, Регионалниот центар за управување со кризи-Град Скопје, информира дека, поради технички зафати во електро дистрибутивната мрежа, денеска без електрична енергија ќе биде дел од Центар.

Во периодот од 08:30 до 10:00 часот, корисниците од улицата Митрополит Теодосиј Гологанов, ЈЗУ Здравствен дом на Скопје ЦО Скопје, Поликлиника Млин Балкан – Идадија во општина Центар, ќе бидат без струја.

Претходна вестСончево со локална облачност, температурата до 28 степени
Следна вестМакедонија е поробена земја, а за тоа се виновни македонските политичари