Дел од општина Карпош денеска без вода

Денеска поради изведба на водоводен приклучок ф-100 мм на улицата Џумајска 47, без вода ќе бидат корисниците од улицата Џумајска во општина Карпош.

Прекинатото водоснабдување ќе биде од 10,00 часот до завршување на интервенцијата, извести РЦУК – Скопје.

Претходна вестСообраќајот се одвива непречено, по суви коловози
Следна вестВо Србија се води голема потрага по телото на Данка, таткото на убиецот заврши во притвор