Делови од Карпош и Чаир утре ќе останат без струја

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје,  по добиеното известување од ЕВН – Скопје,   ги  известува граѓаните дека, на ден 22.12.2023 година (петок), поради технички зафати во електро дистрибутивната  мрежа, без електрична енергија ќе останат:

Од 08:30 – 10:00 часот, корисниците од улиците: Прохор Пчињски, 7 – Јули и ул. 391. (Општина Чаир)

Од 09:30 – 13:00 часот, корисниците од дел од ул. Ловќенска, поточно куќните броеви: 21, 23, 25, 26, 28, 30  и 32. (Општина Карпош)

Претходна вестТурци направиле хаос во Македонија, две лица ранети со нож
Следна вестМедицинска сестра нападната во скопска клиника