Турци направиле хаос во Македонија, две лица ранети со нож

СВР Штип поднесе кривична пријава против М.З.Е.(23) од Република Турција, со привремен престој во Штип поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „тешка телесна повреда“ и „учество во тепачка“.

Кривична пријава е поднесена и против Б.У.(22) и Е.Б.Д.(23), двајцата од Република Турција, со привремен престој во Штип, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „учество во тепачка“.

На 14.12.2023 во Штип, пријавените физички ги нападнале А.О. и Е.О., двајцата од Република Турција, со привремен престој во Штип, при што М.З.Е. со остар предмет им нанел повреди.

Претходна вестСкопјанец починал на Токсикологија
Следна вестДелови од Карпош и Чаир утре ќе останат без струја