Делови од Радишани и Волково без струја

ЕВН Македонија АД извести дека на 3 јуни (понеделник) без електрична енергија ќе останат:

– во периодот од 09.00 до 15.00 часот, корисниците од Волково лоцирани на потегот од кружниот тек кон село Кучково. (општина Ѓорче Петров )

– во периодот од 11.00 до 13.00 часот, корисниците од ул. Ѓоре Ѓоревски, лоцирани на третиот влез во населба Радишани. (општина Бутел )

Претходна вестВремето денеска променливо облачно со дожд и грмежи
Следна вестПочинат маж пронајден во Центар