Починат маж пронајден во Центар

Во напуштен објект на подрачјето на Центар во Скопје било пронајдено починато машко лице, објави вчера МВР.

Од страна на лекар од Итната медицинска помош била констатирана смрт и извршен е увид.

Засега нема информации за идентитетот на мажот, ниту дали смртта е насилна. Телото на починатиот е дадено на обдукција.

Претходна вестДелови од Радишани и Волково без струја
Следна вестАдем Мекиќ со Задар е шампион на Хрватска