Денес почнува 15-то коло во ПМФЛ

Петнаесеттото коло во Првата македонска фудбалска лига ќе почне денес во Велес со средбата Борец – Шкендија. Другите натпревари се играат во недела кога е и локалното дерби во Скопје, каде ќе играат Вардар и Работнички. Ренова и Струга Трим Лум на домашен терен ги пречекуваат Академија Пандев, односно Силекс. Шкупи ќе игра на гости во Битола против Пелистер, додека Беласица ја пречекува Македонија Ѓорче Петров.

Претходна вестРегистрирани 540 казни за неносење маска
Следна вестСкопје го крадат и едните и другите партии, наместо да го градат