Девет одбрани на Митревски, Порто му го нанесе првиот пораз на Спортинг сезонава

Maкедонскиот репрезентативен голман Никола Митревски запиша уште еден одличен меч во португалскиот шампионат, овој пат во победата од 35-37 на Порто на гостувањето против Спортинг.

Митревски мечот го заврши со девет одбрани, активно допринесувајќи за победата по која сега неговиот тим се доближи бодовно зад лидерот, на кого му го нанесоа првиот пораз сезонава.

Триумф запишаа и Бенфика и Филип Талески од 34-27 против Брага, во мечот во кој македонскиот ракометар имаше три гола и четири асистенции.

Претходна вестДесетици торнада ги разорија јужните делови на САД, најмалку петмина мртви
Следна вестПочнува Страсната седмица, спомен на последните денови на Христовиот живот на земјава