ДПМНЕ излажа за потписите за Силјановска, немаат поддршка од граѓаните, велат од СДСМ

ДПМНЕ не успеа да собере валидни, законски потписи за својата кандидатка за претседателка, Гордана Силјановска Давкова и кандидатурата во ДИК ја поднесе со потписи на пратеници, а не со потписи од граѓани, истакнуваат од владејачката партија.

-ДПМНЕ излажа за потписите на Силјановска, ниту ДПМНЕ, ниту Гордана Силјановска немаат поддршка од граѓаните.

Граѓаните не сакаат враќање назад и изолација, не се спремни да поддржат антиевропски политичари.

На граѓаните не им треба претседател кој ќе биде продолжена рака на Белата палата, партиски послушник, на граѓаните не им треба реприза на Иванов“, се наведува во дописот од оваа партија.

На граѓаните, како што додаваат, не им треба уште една катастрофа како во Скопје. Според СДСМ, ниту ДПМНЕ, ниту Силјановска не можат да донесат промени на подобро.

Затоа, велат, граѓаните на изборите ќе изберат европска иднина со СДСМ и Стево Пендаровски.

Претходна вестТреба ли почести и пообемни „ловења“ на пребрзите возачи низ Македонија?
Следна вестВМРО-ДПМНЕ: На едно семејство за да може да преживее му се потреби три минимални плати