Двајца малолетници нападнати пред угостителски објект во Скопје

Синоќа во 21:05 часот во СВР Скопје, Д.И.(37) од Скопје пријавил дека околу 21:00 часот пред угостителски објект на крстосница од ул. Симеон Кавракиров и ул. Фрањо Клуз, неговиот 15-годишен син и уште еден 14-годишник, поради претходно недоразбирање, биле физички нападнати од Д.П.(35) од Скопје. Сочинет е записник за констатиран прекршок по член 12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир, соопшти полицијата.

Претходна вестПо сообраќајка, едниот возач насилно му го зел возилото на другиот и побегнал
Следна вестПроменливо облачно со северен ветер