Променливо облачно со северен ветер

Утринската борбата на облаците и сонцето најавува дека денеска времето ќе биде променливо облачно. Метеоролозите предвидуваат дека во Македонија ќе дува дири и до засилен северен ветер, кој особено ќе биде изразен во западните и северните делови. Во јужните подрачја ќе има услови за повремен локален дожд.

Утринската температура ќе се движи од 9 до 18, а дневната од 22 до 31 Целзиусов  степен.

Во Скопје, променливо облачно со умерен до засилен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 15, а дневната ќе достигне до 29 степени.

Зголемена облачност ќе има и во сабота, а потоа следува период на посончево време со пониски утрински температури.

Претходна вестДвајца малолетници нападнати пред угостителски објект во Скопје
Следна вестСтрашен е бројот на починати од вирусот, Филипче ќе смени ли нешто во стратегијата?