Две скопјанки се истепаа во продавница во Кисела Вода

Вчера во 19.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека во продажен објект на подрачјето на Кисела Вода бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу 43-годишната М.Ј. и 25-годишната Б.А.П., двете од Скопје, извести МВР.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.
Претходна вестВозрасен маж допирал девојче во градски автобус во скопски Аеродром
Следна вестСопственик на угостителски објект во Центар нападнал 22-годишник