Возрасен маж допирал девојче во градски автобус во скопски Аеродром

Возрасен маж допирал девојче во градски автобус во Скопје. Случајот во полиција го пријавил нејзиниот татко.

– Вчера во 09.30 часот во СВР Скопје, 57 – годишен маж пријавил дека на 27.01.2024 во автобус на Јавно претпријатие Скопје, на подрачје на општина Аеродром во Скопје, едно повозрасно машко лице ја допирало по телото неговата малолетна ќерка, информираат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходна вестПутин: Белорусија стана нуклеарна сила
Следна вестДве скопјанки се истепаа во продавница во Кисела Вода