Двете малолетни деца кои исчезнаа вратени кај нивната мајка во Инџиково

Полицијата информира дека во 1:00 часот во с.Горно Количани од полициски службеници од Полициска станица Драчево биле пронајдени двете малолетни деца и вратени кај нивната мајка во селото Инџиково.

Станува збор за 15 и 13-годишни девојчиња од селото Глумово, за кои на 18.7.2020 нивната мајка Х.А.(37) од Скопје пријавила дека се оддалечиле од семејниот дом во селото Инџиково

Претходна вестКумановец со мотор удрил во полицаец и го повредил
Следна вестГенералната дирекција на „Халк oсигурување“ отсега на нова локација во „Сити плаза“