Кумановец со мотор удрил во полицаец и го повредил

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Н.С.(28) од Куманово за „напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста“.

На 26.06.2020, додека пријавениот управувал мопед „јамаха“, на бул.„Октомвриска револуција“ во Куманово, од страна на полициски службеници му било дадено знак да застане, но тој не ја почитувал наредбата, при што со мопедот удрил во полициски службеник и му нанел повреда

Претходна вестПочинаа 10 лица заразени со коронавирус, регистрирани 96 нови случаи во земјава
Следна вестДвете малолетни деца кои исчезнаа вратени кај нивната мајка во Инџиково