Едно лице повредено во експлозија на плинска боца во центарот на Куманово

Едно лице е повредено од експлозија на плинска боца што се случила попладнево на ул. „Моша Пијаде“ во Куманово, соопштија надлежните од кумановската Општа болница и Единицата за територијалната противпожарна заштита (ТППЕ) Куманово. Според податоците на надлежните, при експлозијата е повредено 30 годишно лице, кое по првичната помош во кумановската болница поради сериозноста на повредите е префрлено на натамошно лекување на клиниките во Скопје.

Експлозијата, според очевидци, се случија околу 13 часот. Во изјава за медиумите тие рекоа дека ударот бил силен, а веднаш пристигнале екипите на ТППЕ, Итната медицинска помош и на полицијата.

Претходна вестМаж лажел дека му се потребни пари за лечење, на тој начин обезбедил 8.000 евра
Следна вестЈП „Македонија пат“: Викендов да се вози внимателно, се најавуваат обилни врнежи снег