Фудбалската репрезентација на Македонија до 19 години ги добија противниците во квалификациите за ЕП

Фудбалската репрезентација на Македонија до 19 години денеска ги доби противниците во завршниот круг на квалификациите за настап на Европското првенство што ќе се одржи следната година во Северна Ирска.

Составот предводен од селекторот Тони Јакимовски за место на континенталниот шампионат ќе се соочи со репрезентациите на Швајцарија, Летонија и Украина, а турнирот е предвиден да се игра во периодот од 16 до 26 март следната година.

Претходна вестМаричиќ пак кажа: Се наоѓаме на клучна точка од нашата историја…
Следна вестКовачки: Возилото со кое е киднапирана Вања 3 дена било на скопските улици, МВР не преземало соодветни мерки