ГФК Тиквеш со четири засилувања за новата сезона и европскиот предизвик

Фудбалскиот клуб Тиквеш за новата сезона од Првата македонска фудбалска лига, но и за европскиот предизвик ќе биде посилен со четири нови играчи.

Дресот на клубот од Кавадарци во новата сезона ќе го носат левиот бек Михаил Маневски, и Ѓорѓи Ѓорѓиев кој игра на позицијата десно крило, а овие двајца играчи во пакет доаѓаат од штипска Брегалница.

Нов фудбалер на ГФК Тиквеш е Давид Манасиевски, играч од средниот ред кој до сега настапуваше во Силекс.

А на голманската позиција тимот се засилува со младиот Стефан Тасев кој доаѓа од Вардар Неготино.

Екипата ги започна летните подготовки за новата натпреварувачка сезона и за настапот во Европа каде ќе настапи во квалификациите од Конференциската лига.

Претходна вестМатурантите го полагаат вториот екстерен испит од државната матура, англискиот јазик најпривлечен
Следна вестПосебен сообраќаен режим утре во Скопје поради одржување на атлетска трка