Го прескокна огромниот Шек и победи во забивање

Мек Мекланг од Орландо Меџик ја одбрани титулата во забивање на Ол Стар викендот во Индијанаполис.

Мек совршено го прескокна Шек и ја одбрани титулата во забивање на Ол Старот.

Мекланг стана првиот играч по Зак Левин (2015, 2016) кој го сторил тоа.

За неговата изведба во одлучувачката серија и забивањето над огромниот Шекил Онил кошаркарот на Орландо од жирито доби максимални 50 поени.

Вицешампион беше Џејлен Браун, која во последната рунда го облече дресот на Теренс Кларк, 19-годишниот Бостонец кој загина во сообраќајна несреќа три месеци пред драфтот во 2021 година.

Хамес Хакез од Мајами Хит и Џејкоб Таупин од Никс беа елиминирани во првата рунда.

Претходна вестОхрабрувачка вест: ЕУ многу сака Западен Балкан да влезе во Унијата
Следна вестНе ги бива да направат гасификација, ама ги бива со странци да договараат гасни централи