Гори мотоцикл на булевар „Теодосиј Гологанов“

Во моментов гори мотоцикл на булевар „Теодосиј Гологанов“, во главниот град на државата.

Среќа во несреќата е што нема повредени.

Додека мотоциклот гори, во околината има повеќе автомобили, кои не можат да помогнат затоа што немаат противпожарен апарат.

Претходна вестГолем успех на младите македонски фудбалерки: Изборен пласман во А дивизијата во Лигата на нациите
Следна вестВремето денес сончево и топло со умерена облачност