Времето денес сончево и топло со умерена облачност

Во Македонија во средата ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Утринските температури се движат меѓу 2 и 7, додека максималните дневни соодветно ќе бидат во интервалот од 22 до 29 Целзиусови степени.

Во Скопје и околуната денеска, исто така, ќе биде сончево мала облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец.

Претходна вестГори мотоцикл на булевар „Теодосиј Гологанов“
Следна вестСе слави Рамазан Бајрам – празник на добрината, љубовта и милоста