Приведено лице кое купувало со фалсификувани евра

Дваесетгодишник од гостиварско Неготино синоќа бил приведен поради сомнение за употреба фалсификувани пари.

Тој истата вечер околу 20:40 часот на бензинска пумпа на излезот од Гостивар при наплата употребил фалсификувана банкнота од 100 евра. Случајот во СВР Тетово го пријавил С.Р.(46) од Гостивар, велат од МВР.

Се работи на документирање на случајот, по што ќе следува соодветен поднесок.

Претходна вестКрадел велосипеди во влезови од згради кинејќи ги сајлите
Следна вестМВР предупредува: Кога продавате автомобил, прво земете ги парите, а потоа потпишете на нотар