Гостиварец бегал од кучиња, паднал и тешко се повредил

Триесет и петгодишниот гостиварец Ф.Р., вчера во 20 часот во СВР Тетово пријавил дека на улица „Илија Антевски-Смок“ во Гостивар бил нападнат од кучиња скитници.

Бегајќи од нив тој паднал и се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“.

Претходна вестКовачевски: Владата ќе биде во оставка од четврток во 10 часот наутро
Следна вестКлиниката и зела пари и ја оставила да умре, вели мајката на младата Британка која почина по операција за слабеење