Грчки државјанин на „Табановце“ дал пасош со пари, приведен е за поткуп

Вчера на Граничен премин Табановце, полициски службеници гоприведоа Д.К.(49) од Република Грција, поради сомнение за сторено кривично дело „давање поткуп“.

При пасошка и гранична контрола на возилото „форд“ со германски национални ознаки, кое го управувал, тој во својата патна исправа ставил пари како поткуп, објави МВР.

Парите биле одземени со потврда за одземени предмети, а лицето било предадено на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.

Претходна вестАрсовска во увид на изградбата на подземната инфраструктура на новиот булевар Хрватска
Следна вестСе грижи ли некој за бездомните мачки или се важни само кучињата?