Гром уби 20-годишно момче кај Радовиш, другар му се здобил со повреди

Дваесетгодишно момче од село Коџалија, радовишко синоќа почина по удар од гром.

Околу 20 часот во ПС Радовиш било пријавено дека во 19:30 на ливада на место викано Водовод во радовишко од гром починал Р.М. (20), а со повреди се здобил З.М. (23) двајцата од Коџалево.

Смрт констатирал лекар од итната медицинска помош од Радовиш, а другото лице е пренесено во комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Претходна вестСе тестира гасоводот Скопје – Тетово – Гостивар, ограничен пристап долж трасата
Следна вестОд јули: Шишињата со неотстранливи капачиња задолжителни низ ЕУ