И покрај многуте опомени и казни: 478 лица затекнати без маска

И покрај многуте опомени и укажувања дека заштитната маска е неопходна, полицијата секојдневно затекнува голем број на лица кои на јавни места не се придржуваат до препораките. Се изрекуваат и многу казни, ама…

Во текот на изминатото деноноќие во земјава се регистрирани 478 прекршоци во однос на мерката за неносење лична заштита на лице.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

Претходна вестШилегов, Марин, Богоев… повеќе му одмагаат отколку што му помагаат на Заев за изборите
Следна вестНова „бомба“: Добив зелено светло на запалам возило на вмровец, вадење човек од притвор…