И во недела им се брзало: Казнети над 550 возачи за брзо возење

На подрачјето на Македонија вчера се санкционирани 553 возачи кои управувале со возила коишто се движеле со брзина поголема од дозволената, соопшти МВР за вчерашните контроли на сообраќајниците.

-Од нив 38 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а осум возила се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина. Притоа, 251 возило ја пречекорило брзината во населено место, а 327 надвор од населено место, се наведува во информацијата.

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.

-Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта, потсетуваат од МВР.

 

 

Претходна вестОбединетата македонска дијаспора: Инаугурацијата на Силјановска е историска
Следна вестСкопје со садење бетон на секое „пола метро“ сака да стане метропола!?