Исчезна 16-годишна девојка од Скопско

Вчера попладне, во 16.15 часот во Полициското одделение Мирковци, 53-годишниот Љ.К. од село Кучевиште, скопско, пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка, 16-годишната И.К., извести МВР.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Претходна вестД-р Петличковски не е сменет од местото претседател на Комисијата за заразни болести, велат од Министерството за здравство
Следна вестКурти: За три години ги удвоивме странските инвестиции во Косово