Д-р Петличковски не е сменет од местото претседател на Комисијата за заразни болести, велат од Министерството за здравство

Министерството за здравство информира дека д-р Александар Петличковски не е сменет од позицијата – претседател на Комисијата за заразни болести.

Д-р Петличковски е актуелен претседател на Комисијата, којшто останува и понатаму да ја извршува својата функција како и досега. Истото може да се потврди со соодветна документација, велат од МЗ.

Претходна вестЖена истепана од сопругот во близина на локал во Центар, полицијата го расчистува случајот
Следна вестИсчезна 16-годишна девојка од Скопско