Жена истепана од сопругот во близина на локал во Центар, полицијата го расчистува случајот

Вчера во 15.30 часот во СВР Скопје, 35-годишна жена пријавила дека околу 13.30 часот во близина на угостителски објект на подрачјето на Центар била физички нападната од нејзиниот брачен партнер, 57-годишниот Д.Н. од Скопје, кој ѝ упатувал и закани, соопшти МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходна вестОграбена обложувалница на Бит Пазар
Следна вестД-р Петличковски не е сменет од местото претседател на Комисијата за заразни болести, велат од Министерството за здравство