Ограбена обложувалница на Бит Пазар

Вчера вечер во 23.55 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на подрачје на Бит Пазар, едно лице со закана кон вработениот одзело пари од дневниот промет, извести МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходна вестМодриќ уште ќе игра професионален фудбал или ќе биде дел од штабот во Реал Мадрид?
Следна вестЖена истепана од сопругот во близина на локал во Центар, полицијата го расчистува случајот