Ја лажел полицијата дека насилно е ограбен, добил кривична пријава

Ја лажел полицијата дека е ограбен. Имено, СВР Тетово поднесе кривична пријава против Ш.А.(39) од скопското село Морани, поради постоење сомнение за „лажно пријавување на кривично дело“.

На 23.11.2020, тој лажно пријавил дека истиот ден на стариот пат Гостивар – Тетово, од с.Жеровјане кон с.Боговиње, додека се движел со патничко возило, две лица со закана му одзеле пари, соопшти полицијата.

Претходна вестПочинале 26 пациенти од вирусот – најмладиот имал 42 години, новозаразени се 758 лица
Следна вестДа веруваме дека 607.000 садници ќе посадите или фактура ќе ни дадете да ја платиме?