Ја отворил вратата од возилото и удрил велосипедистка

Со тешки телесни повреид се здовила жена во сообраќајна незгода вчера во Охрид, соопшти полицијата.

МВР информира дека на 30.05.2024 во 10.20 часот во ОВР Струга било пријавено дека на ул.,,Пролетерски Бригади“ во Струга, А.Т.(66) од с.Октиси, струшко, откако го паркирал патничкото возило „Мерцедес“ со струшки регистарски ознаки, отворајќи ја предната врата удрил во велосипед управуван од Л.С.(63) од Струга.

-Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила Л.С., констатирани во Специјалната болница „Св.Еразмо“ во Охрид. Извршен бил увид од увидна екипа од ОВР Струга, се наведува во соопштението.

 

Претходна вестОд утре зонското паркирање ќе се наплаќа од 7 до 23 часот
Следна вест„Левица: Со новиот ДУП градежната мафија ќе почне насилно да им ги откупува бараките на локалните староседелци