Јанушев: ВМРО-ДПМНЕ влегува во трка за составување мнозинство за влада

Од ВМРО-ДПМНЕ на последната прес конференција вечерва рекоа дека изборната трка е многу тесна и до утрово ќе се знаат точните бројки.

-Нашата партија влегува во трка за составување мнозинство за формирање влада, истакна Игор Јанушев.

Тој истакна дека ВМРО-ДПМНЕ победила во голем број градови и населени места низ Македонија.

Претходна вестЧулев: Приведени се осум лица, биле фотографирани ливчиња…
Следна вестЗаев: Со предност сме од три пратенички мандати, ќе работиме за економија и правда за секој