Каснати неколкумина граѓани: Кучиња скитници повторно напаѓаат во Скопје

Викендов десетина граѓани во Скопје и околината пријавиле дека се каснати од кучиња скитници. Еве неколкумина од нив.

Во Полициската станица Центар вчера во 11.40 часот, Ј.В.(74) од Скопје пријавил дека на ул.„Народен фронт“ во Скопје бил каснат од куче скитник.

Во Полициската станица Центар, вчера во 18:10 часот Љ.Н.(80) од Скопје пријавила дека на ул.„Васил Ѓоргов“ во Скопје била касната од куче скитник.

Во Полициската станица Центар, вчера во 20:15 часот М.К.(38) од Скопје пријавил дека на ул.„Ѓорѓи Пешков“ во Скопје бил каснат од куче скитник.

Претходна вестМојсоска: Прв закон што ќе го поднесеме е Законот за една изборна единица
Следна вест66-годишен скопјанец почина од струен удар додека косел трева