Казнети 151 возач во Скопје, 13 возеле без возачка

На територија на град Скопје изречени се вкупно 151 казна, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 15 санкции, 13 мерки за возење без возачка дозвола, пет санкции за користење на мобилен телефон при возење, девет санкции некористење на сигурносен појас.

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови велат од МВР.

Претходна вестСилјановска Давкова: Со најубави и искрени желби им го честитам претстојниот празник Рамазан Бајрам на сите верници на исламската вероиповед
Следна вестВМРО-ДПМНЕ: СДС го вратија на функција директорот од Радовиш кој беше разрешен поради трговија со дрога