Казнети 412 лица поради неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 412 прекршоци. Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со Ковид-19, се вели во соопштението.

Претходна вестКазнети 179 возачи во Скопје
Следна вестНикола Димитров го доби датумот…, за интерпелација